Jak grzyby po deszczu lub jak produkcja opon,puszek, butelek, plastikowych opakowań, szalonego spalania węgla (pseudo ekogroszku), zatrucia powietrza( C02, S02)-samochodów , samolotów( 7 ton paliwa na godzinę) , grabież oceanów( rybek już nie ma-są tylko sztuczne łososie jak ktoś sobie życzy), wycinka lasów, zgubne rolnictwo ( smród pól intensywnie nawożonych i wydrenowanych do cna, wyjałowionych -GMO i zapakowanych psedoproduktów w plastik supermarketów), wyniszczone przez nas dzikie zwierzęta, a w ich miejsce zaplantowane masowe obozy zwierząt hodowlanych których hodowla odpowiada za 51 % emisji gazów cieplarnianych  i jak mówi Michael Reynolds twórca earthshipów bezmyślny galop człowieka jak stada bawołów w kierunku przepaści... rośnie grupa tych co chcą przetrwać i powstrzymać zmiany klimatyczne i rozumiejących że dziś awangardą i koniecznością jest tęsknota za zrównoważonym postępem- a nie za nowym samochodem z przestarzałym już przecież silnikiem spalinowym, który będzie głównie stał w korku, śmierdział i truł. Rower, pociąg, tramwaj, autobus no w ostateczności dla wspomnienia czasów młodości i ukłonu w kierunku przyszłości  niekatastrofalnej- Tesla:) ale na prąd ze źródeł energii odnawialnej, nie jedzenie mięsa którego produkcja prowadzi Ziemię do katastrofy -  to nasza szansa na przetrwanie - kajak i żaglówka z drewna ze szmatami z bawełny, łódź wiosłowa z desek-jakie to mądre i piękne. 
Wspólnota Dobrego Klimatu to współczesny luxus - to zwiększenie terenów biologicznie czynnych, bez wiercenia studni, rycia w ziemi wodociągów w których już zaczyna brakować chlorowanej:) wody, napowietrznych lub kablowych przyłączy energetycznych, w których przerwy w dostawach prądu będą coraz częstsze ( kończy się ropa, węgiel, gaz-kończy się produkcja prądu z ich spalania i kończy się wzrost gospodarczy), bez spalania miału węglowego aby się ogrzać i potruć trochę samych siebie i bez ścieków trujących glebę i marnotrawstwa wody. Earthshiplife to super nowoczesny strażnik uwięzionego w ścianach węgla i producent tlenu - niezbędna dziś mini farma powiększająca biologicznie czynny obszar zdegradowanego przez kopalnie, żwirownie i rolnictwo areału ( np. wycinka lasów deszczowych-Amazonii na potrzeby produkcji mięsa). Earthshiplife to świadomy wybór na przetrwanie dziś i dla przyszłych pokoleń i propozycja zmiany sposobu zagospodarowania zdegradowanych terenów rolnych - to podstawowa edukacja dla wszystkich.  
Wspólnota Dobrego Klimatu to projekt sieci samowystarczalnych Earthshiplife - mini farm z przyległymi do nich Leśnymi Ogrodami Permakultury. Bez opłat co miesiąc  za prąd, wodę, ogrzewanie, bez GMO, z własną produkcją zdrowej żywności w przestrzeni wewnętrznych oranżerii i zewnętrznych leśnych ogrodów bez spalania paliw stałych. 

 Earthshiplife dla rodzin, szkół, pensjonatów, restauracji, emerytów to cel naszego Projektu na rzecz Klimatu upowszechniającego, uczącego teorii i budowy chroniących energię, klimat i nasze pieniądze mini farm.

Earthshiplife  może zagospodarowywać każdy teren także zdegradowany.  

    Książka " Rewolucja Energetyczna ale po co ?"

    Pana Marcina Popkiewicza wytłumaczy konieczność zmiany sposobu myślenia aby przeżyć.

    polecamy ! 

    Amerykański film dokumentalny Cowspiracy- tajemnica równowagi ekologicznej środowiska 

    wytłumaczy konieczność zaprzestania jedzenia mięsa paradoksalnie po to by przeżyć. 

    koniecznie !

     "Ogrody Permakultury Dotknąć Ziemi" to książka napisana przez p.Monikę Podsiadła i p. Andrzeja Młynarczyka- opowie

      o zasadach Permakultury- szczególnie polecamy !

 

© 2023 by Urban Artist. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now